Tajski masaż stóp

To skuteczny naturalny lek na stres, bóle głowy, kręgosłup, bóle nóg. Uciskanie punktów reflektorycznych stóp powoduje reakcje fizjologiczne. To częściowy masaż o właściwościach leczniczych, który stanowi połączenie technik akupresury i ajurwedy. Masaż to zabieg polegający na uciskaniu odpowiednich miejsc na stopach, które odpowiadają konkretnym narządom. Stymuluje on zakończenia nerwowe zlokalizowane w stopach.

Wykwalifikowana masażystka naciska zakończenia nerwowe, punkty refleksologiczne na stopach przy użyciu dłoni lub specjalnych patyczków. Zabieg ten powoduje szereg reakcji fizjologicznych, które stymulują organizm do samouzdrawiania. Masowane strefy to podeszwa, grzbiet stopy, kostki, palce, łydki, kolana. Masaż przybiera intensywniejszą formę, gdy masażystka trafi na punkt odpowiadający choremu narządowi. To miejsce musi zostać rozmasowane palcami lub dłonią zwiniętą w pięść. Masażystka za pomocą drewnianego grubego patyczka stymulujące strefy refleksyjne na stopach i łydkach. Masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, usuwa uczucie „ciężkich nóg”, jakość snu, procesy trawienne, gruczoły limfatyczne, centralny system nerwowy oraz system hormonalny.

Refleksoterapia jest naturalnym i skutecznym antidotum na stres, ból głowy, kręgosłupa

Masaż stóp połączony z akupresurą łydek i ud usprawni krążenie krwi i limfy, co prowadzi do naturalnego wysmuklenia całych nóg. Dzięki masażowi zachowasz piękne i smukłe nogi. Tajski masaż stóp z refleksoterapią wykonywany jest na specjalnym materacu. Masowana osoba otrzymuje niekrępujące ruchów ubranie (luźna koszulka i spodenki). Zgodnie z tajską tradycją masażystka umyje Państwa stopy, osuszy je, a następnie wetrze w nie olejek. Rozpocznie masaż tej partii ciała, przechodząc do górnej części nóg.

Komu polecamy masaż tajski stóp?
To masaż polecany dla osób narażonych na nadmierne obciążenie stóp, posiadających pracę stojąca, osób z nadwagą, a także po długotrwałym wysiłku, zmęczonych. Kobiety noszące szpilki i buty na wysokim obcasie szczególnie docenią ten rodzaj masażu. Refleksoterapię polecamy także osobom po intensywnym wysiłku fizycznym oraz z syndromem „ciężkich stóp”. Masaż pomoże osobom borykającym się z problemami spowodowanymi zastojem limfy w organizmie, jak również poprawi jakość życia ludziom ciężko chorym.

Korzyści zdrowotne masażu stóp

Pomaga zlikwidować napięcia mięśni nóg i stóp, odtruwa organizm z toksyn, niweluje uczucie „ciężkich nóg”, likwiduje zastoje limfy i wody w organizmie, poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, jakości snu i ogólnego samopoczucia. Relaksuje, odpręża, redukuje napięcie związane ze stresem, eliminuje bóle głowy, kręgosłupa, poprawia proces trawienia, wspomaga system nerwowy i hormonalny, usprawnia krążenie. Stymuluje nasz organizm zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Poprzez masaż stóp można znacząco poprawić kondycję fizyczną i psychiczną Twojego organizmu.

 

Umów się na masaż

Umów się na masaż.

Zarezerwuj teraz w dogodnym dla siebie terminie.

Pin It on Pinterest

Share This