Masaż tajski klasyczny
Czym się wyróżnia i dlaczego warto na niego postawić?


Jeśli chodzi o masaże orientalne, to masaż tajski jest jednym z tych, który cieszy się największą popularnością. Nie bez powodu!

Sztuka klasycznego masażu tajskiego opiera się na bardzo szerokiej i bogatej wiedzy o zdrowiu i ciele człowieka. To jedna z najzdrowszych przyjemności, na jaką możecie postawić. Czym się wyróżnia masaż tajski klasyczny? Poniżej znajdziecie informacje, które pomogą wam to zrozumieć oraz po prostu się do niego przekonać! Istnieje legenda, że twórcą masażu tajskiego był sam Shivago Komarpaj – osobisty lekarz Buddy! Masaż ten opiera się na technikach wyciągających i uciskowych, koncentrując się na skupiskach kanalików, które zwane są Senami. Zaczynają się w miejscu pępka, kończą zaś na ustach. Klasyczny tajski masaż jest głęboki i łączy w sobie elementy Hatha jogi, akupresury oraz medytacji. Dlaczego warto się na niego zdecydować? Rozładowuje on napięcie mięśni, stawów oraz ścięgien, jednocześnie pobudzając układ krwionośny. Klasyczny masaż tajski, mówiąc krótko, daje nam zastrzyk energii, ale jednocześnie przyczynia się do tego, że czujemy się bardziej zrelaksowani i po prostu nam przyjemnie.

Tajski masaż. Dla kogo jest polecany?

…tak naprawdę, to dla każdego, kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem i świetnym samopoczuciem. Istnieją jednak grupy osób z dolegliwościami, którym naprawdę się on przyda. Przykurcze mięśni, ścięgien albo uporczywe bóle pleców nie pozwalają wam normalnie funkcjonować? Dzięki specjalnym technikom, jakie używane są podczas wykonywania masażu tajskiego, możecie się ich pozbyć. Taki zabieg pomaga także tym, którzy cierpią na bóle migrenowe, stawów, a także zaburzenia tkanek miękkich. To jeszcze nie koniec - masaż tajski pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale też na ducha! Co przez to rozumiemy? Osoby, które cierpią na depresję albo wszelkiego rodzaju zaburzenia (w tym także po prostu gorszy nastrój) powinny się na niego zdecydować. Pomaga on bowiem w leczeniu wszelkiego rodzaju zaburzeń emocjonalnych. W jaki sposób? Podczas jego wykonywania czujemy się spokojniejsi, a cały organizm wprowadzony zostaje w stan wewnętrznej harmonii. Skutki klasycznego tajskiego masażu odczuwamy jeszcze długo po wykonaniu. Z kolei jeśli decydujemy się na taką terapię regularnie, to możemy być przekonani, że stan spokoju i wewnętrznego szczęścia będzie nam towarzyszył przez długi czas. Nie możemy jednak zapominać też o tym, że masaż tajski to także po prostu potężny zastrzyk energii, który sprawia, że chce nam się żyć!

Na jakich technikach opiera się prawdziwy klasyczny masaż tajski?

Oczywiście, żeby masaż tajski był skuteczny, musi posiadać typowe dla siebie cechy charakterystyczne. Co go wyróżnia? Użycie przez masażystę rąk, łokci, stóp oraz przedramion. Jeśli chodzi o klasyczny masaż tajski, to poszczególne techniki są dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Sesje terapeutyczne tak naprawdę mogą wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko bowiem uzależnione jest od tego, czego potrzebuje nasze ciało oraz umysł. Tak więc mogą być niezwykle intensywne (pozwalając ‘obudzić’ się do życia), rozluźniające albo stonowane. Poszczególne masaże, nawet dla jednej osoby, mogą też różnić się w zależności od tego, w jakim momencie swojego życia się na to zdecydujemy.

Masaż tajski klasyczny. Jak to wygląda od “technicznej” strony?

Podczas kolejnych etapów masażu, odczuwamy różnicę w czuciu nóg, rąk czy też pleców. Jeśli chodzi o technikę stricte, to masaż tajski składa się głównie z rozciągania i rozmasowywania. Celem bowiem jest rozluźnienie mięśni oraz pozbycie się uczucia zmęczenia stawów. To oczywiście ma też wpływ na nasze samopoczucie i ogólny stan psychiczny, o czym wspominaliśmy wyżej. W salonie Satomi, ekspertka zajmująca się klasycznym tajskim masażem, poleca go przede wszystkim osobom, które odczuwają zmęczenie, są narażone na stres, ale też tym mniej aktywnym lub pracującym w jednej pozycji przez wiele godzin. To w obecnych czasach dotyczy naprawdę wielu osób. Warto więc rozważyć opcję klasycznego tajskiego masażu, zanim dopadnie nas chandra albo uporczywy ból pleców czy stawów.